Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena 2014


Video 360 laipsnių formartu,- tempkite pele įvairiomis kryptimis.

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjo metu, lapkričio 15 d., Kauno Rotušė ir vėl sužibo purpurine spalva!
Purpurinei akcijai neliko abejingas ir Verslo Centras 1000. „Džiugu, kad Lietuvoje vis daugiau atsiranda gražių socialinių akcijų, kurios padeda įvairioms visuomenės grupėms. Kai kurios finansiškai, kai kurios primindamos arba atkreipdamos dėmesį. Ir dar labai džiugu, kad ir verslo atstovai prie šių akcijų prisideda. Taip visuomenė bręsta supratimu ir nuoširdumu“, – kalbėjo Verslo Centro 1000 atstovas.

foto vytautas budrevicius 6

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Budrienė renginio metu kalbėjo: „Prieš 3 metus tapau net po 1 kg nesveriančių dvynukų mama. Šiandien save galiu drąsiai vadinti pavyzdinga ,,nėštuke“: rūpinausi savo mityba, vartojau maisto papildus, reguliariai lankiausi pas gydytojus, neturėjau žalingų įpročių ir sveikatos problemų. Bet , kai pagimdžiau beveik 3 mėn. anksčiau laiko – kaltinau save. Ir save kaltina visos mamos, pagimdžiusios per anksti. Juk mes atsakingos už sveikų naujagimių išnešiojimą 9 mėn.
Jausmų sumaištis, kurią išgyvena tėveliai susilaukę naujagimių per anksti, lydi ne tik ligoninėje, bet ir grįžus į namus. Tai dar vienas bauginantis etapas. Atsiranda daugiau atsakomybės, šalia nebėra medicinos personalo, kuris galėtų padėti, užgriūna buities rūpesčiai. Tokių, kaip aš, mamų dažnai nesupranta ir visuomenė, esame sutapatinamos su alkoholikėmis, narkomanėmis. Bet tai nėra tiesa, vaikelio anksčiau laiko gali susilaukti bet kuri moteris, nepriklausomai nuo socialinio statuso.
Mūsų bendruomenės šeimoms labai svarbus visuomenės palaikymas, kad tėveliai neužsidarytų nuo aplinkos ir galėtų visą dėmesį skirti naujagimio priežiūrai. Asociacia „Padedu augti“ stengiasi apsaugoti kitus tėvelius nuo išgyvenimų, kuriuos patyrėme mes ir mūsų šeimos nariai. Todėl pradėjome socialinę akciją ,,Žinau, kad esi“. Tiesiog norime parodyti, kad naujagimiai gimsta anksčiau laiko. ”

Pasak I. Budrienė renginys pateisino lūkesčius. Jau dabar jaučiamas grįžtamasis ryšys, žmonės domisi, kaip jie patys galėtų prisidėti, kuo galėtų būti naudingi neišnešiotiems mažyliams bei jų tėveliams.

Neonatologijos asociacijos prezidentė ir Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė dr. Rasa Tamelienė džiaugėsi, kad gali dirbti su geriausių profesionalų komanda ir kad jų darbe labai padeda nauja įranga, kuri atnaujinama Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos dėka. Taip pat ji džiaugėsi asociacijos „Padedu augti“ iniciatyviomis ir rūpestingomis mamomis, kurios, nors ir turėdamos savo rūpesčių, vis tiek skuba į Kauno klinikas padėti naujiems tėveliams.

Asociacijos „Padedu augti“ pirmtakės, savanoriškos organizacijos „MP-mamos pienas“ įkūrėja Julija Kulik-Dulskienė pasidalino savo istorija,- kodėl, nors ir praradus vieną iš identiškų dvynukių, ji nenuleido rankų ir nusprendė padėti kitiems, taip įkūrusi pirmąją Lietuvoje organizaciją, padedančią anksčiau laiko vaikelio susilaukusioms šeimoms. Taip pat šiemet gautą apdovanojimą „Metų kaunietės“ projekte priskyrė visiems asociacijos „Padedu augti“ steigėjams, nariams, palaikančios įstaigoms ir įmonėms. Juk tik visų bendro indėlio dėka galima džiaugtis šios asociacijos pasiekimais.

Verslininkė, renginių organizatorė ir moterų klubo „Ad Astra“ vadovė Inga Budrienė prisiminė savo anksčiau laiko gimusio sūnaus Kerniaus gimimo istoriją ir išgyvenimus, kad tėveliai ne vieną mėnesį privalo slaugyti savo anksčiau laiko gimusius naujagimius, kad tos keturios palatos sienos tampa antrais namais. Todėl iki šiol Inga Budrienė jaučia begalinį ryšį su Kauno klinikų Neonatologijos klinika., Moterų klubas „Ad Astra“ padeda ne tik finansiškai, bet ir įrengė kelias palatas, kurios naujiems tėveliams primena namų aplinką.

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“ dėkoja savo rėmėjams ir partneriams: Kauno klinikų Kraujo Centrui, UAB „AbbVie“, „Dekoro magijai“, moterų klubui „Ad Astra“, UAB „Lempa“, „Libero“, kepyklėlei „Mon Ami“, Verslo Centrui 1000 , „PuMpuM“ batutams, UAB „Bijola“.
Tik jų dėka galėjome džiaugtis tokiu nuostabiu Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimu Kaune.

Šiemet Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo metu Kaune vyko ir projektas „Kaunieti, būk dosnus!“. Šiuo projektu siekiama skatinti neatlygintiną kraujo donorystę. O bendradarbiavimas su asociacija „Padedu augti“ pasirinktas neatsitiktinai,- juk pasaulyje dėl nėštumo ir gimdymo komplikacijų miršta daugiau nei pusė milijono moterų. Viena dažniausių mirties priežasčių – kraujavimas. Taip pat kraujo komponentų perpylimo prireikia ir naujagimiams. Beveik visiems asociacijos „Padedu augti“ narių naujagimiams teko perpilti kraujo,- ir net ne vieną, o kelis kartus!
Projektą „Kaunieti, būk dosnus!“ palaiko: Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas su žmona Jurgita Kupčinskiene, verslininkė Inga Budrienė, choro dirigentė, kompozitorė, muzikos mokytoja Danguolė Beinarytė, menininkė Jolanta Šmidtienė, radijo, televizijos laidų vedėja, aktorė Daiva Tamošiūnaitė, krepšininko Manto Kalniečio žmona Mingailė Kalnietė.
“Džiugu, kad net tėveliai, kurie šiuo metu patys slaugo savo nešnešiotukus, atvyko į šventę ir aukojo kraujo. Esu labai dėkinga Kauno universitetų studentams, kurie aktyviai kvietė kauniečius į renginį, patys neliko abejingi ir dovanojo savo kraujo“, – džiaugėsi asociacijos “Padedu augti” vadovė Inga Budrienė.

Lapkričio 17 d., asociacijos „Padedu augti“ narės Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje aplankė naujus tėvelius, slaugančius savo anksčiau laiko gimusius naujagimius.  Šiltos vilnonės kojinytės su numezgusios šeimos palinkėjimais, Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos simbolio sagelė ir mažiausio dydžio „Libero“ sauskelnės – mažos dovanėlės ir asociacijos narių šiltas pokalbis, pasidalinant savo patirtimi, šiek tiek praskaidrino monotonišką tėvelių gyvenimą.

Taip pat šiandien Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje vyko renginys, skirtas padėkoti rėmėjams, kurių dėka klinikos naujagimiai gali lengviau kvėpuoti su naujais ultragarsiniais inhaliatoriais. Tai asociacija „Padedu augti“, moterų klubas „Ad Astra“, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriui-pataisos namams, Kauno kolegijos studentams, Kauno kolegijos Humanitarinių ir socialinių mokslų katedros lektorei, kitoms aktyvioms Kauno moterims, kurios nelieka abejingos šiai problemai.