2016 BALANSAVIMAS. Žingsnelis į priekį, du – atgal…

Kai supratau, kad tave turiu, buvau devintame danguje!
Svajojau, skrajojau, laukiau mūsų susitikimo 40-tąją nėštumo savaitę.

Tačiau mums likimas nubrėžė kitą, sunkų pradžios kelią …
Ar aš kalta, kad norėjai atskubėti į šį pasaulį anksčiau? Toks mažas, nepasiruošęs, nesubrendęs gyventi…

Nematau tavęs, nejaučiu tavęs. Negaliu tavęs paliesti.
Stiklinis namelis, gyvybę palaikančių aparatų pypsėjimas ir nieko negalintys žadėti medikų žodžiai…

Bet Tu nebijok, aš su Tavimi.
Mes su Tavimi!
Kovosime kartu ir stengsimės po mažą, vieną žingsnelį augti, stiprėti ir mokytis gyventi!

Kodėl šią parodą pavadinome Balansavimas? Tai būsena, kurioje būna kiekviena anksčiau laiko vaikelio susilaukusi šeima. Būsena, kai esi tarp žemės ir dangaus. Kai džiaugiesi mažu į priekį žengtu žingsneliu, tačiau bijai, kad situacija gali pasikeisti į visiškai priešingą pusę. Kai esi prarajoje ir kaltini save, tačiau kartu ir supranti, kad tai dalykai, kurie nuo tavęs nepriklauso.
Kai mažas, vamzdeliais apraizgytas tavo vaikelis balansuoja tarp gyvybės ir mirties, o tau belieka tik būti šalia ir tikėti…
Kartais tikėjimo ir mažo žmogučio jėgų būna per mažai….
Bet kartais ateina tas laikas, kai į priekį žengiamų žingsnelių daugėja, ir vieną dieną (po mėnesio, dviejų, ar daugiau) išaušta rytas, kai mama su savo vaikeliu gali grįžti namo.

Lapkričio 17-oji – Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena
Lietuvoje kasmet daugiau nei 1500 naujagimių gimsta per anksti. Visos jų gyvybinės funkcijos yra nebrandžios: jie nemoka kvėpuoti, palaikyti kūno temperatūros, yra ypač neatsparūs infekcijoms, dažnai serga mažakraujyste, nemoka ryti ir čiulpti, todėl maitinami per zondą. Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena Lietuvoje minima nuo 2012 m., siekiant palaikyti šeimas, kurti socialinę ir psichologinę gerovę, nes padėdami joms padedame jų mažiems Stebuklams, kurie kartais nesveria net 500 gramų.
2013 m. asociacijos „Padedu augti“ iniciatyva Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo metu Lietuva pirmą kartą prisijungė prie viso pasaulio skleidžiamos žinios apie anksčiau laiko gimusius naujagimius ir apšvietė Kauno simbolį – Rotušę– purpurine spalva.

Asociacija ,,Padedu augti“ nuo 2011 m. dirba savanoriškai vedama nuoširdaus noro padėti šeimoms, sulaukusioms naujagimių anksčiau laiko,ir skleidžia informaciją apie priešlaikinį gimdymą, šeimų patiriamus sunkumus, siekdama išsklaidyti tėvų nerimą ir nežinomybę bei palengvinti jų gyvenimą prižiūrint naujagimį klinikose ir grįžus namo.

Paroda skirta Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai paminėti

Parodą organizuoja:  asociacija   „Padedu augti“
Parodos partneris:  LSMUL Kauno klinikos
Fotografas:   Gediminas Stanaitis
Rėmėjai:  Abbvie, FotoPro