PAREMK PROJEKTĄ

,,ARBATOS PERTRAUKĖLĖS“

Tai kassavaitiniai neišnešiotukų tėvelių susitikimai, vykstantys trečiadieniais 9.30 – 10.30 val. Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje. Suburiantys šeimas, slaugančias savo naujagimius intensyviosios terapijos skyriuje ir savanores mamas su panaįia patirtimi, auginančias per anksti gimusius vaikučius.

Susitikimo metu išklausoma a ir pasidalijama panašiomis istorijomis, o asociacijos ,,Padedu augti“ savanorės – neišnešiotukų mamos savo patirtimi padeda šiuo itin sunkiu visai šeimai ir artimiesiems metu.

PAGALBA SLAUGANT NEIŠNEŠIOTĄ IR/AR SUNKIAI SERGANTĮ NAUJAGIMĮ

Mamos – savanorės atvykimas į ligoninę individualiam pokalbiui, socialinio darbuotojo, pchichologo konsultacijos.

PAGALBA AUGINANT NEIŠNEŠIOTĄ IR/AR SUNKIAI SERGANTĮ KŪDIKĮ NAMUOSE

Emocinis palaikymas ir psichologinė pagalba. Nukreipimas į šeimoms svarbius specialistus. Konsultacijos vaiko raidos, priežiūros, priemonių įsigyjimo ir kt. klausimais.

,,GYVYBĖS ŠVENTĖ 2019“

Nuo 2012 metų Kauno klinikų parke ognaziuojama tradicinė ir kasmetinė Vilties Tikėjimo ir Padėkos šventė. Kasmet suburianti šimtus dalyvių iš visos Lietuvos: atvyksta ankstukų šeimos, Kauno klinikų medikai ir personalas, ankstukų tėveliai ligoninėje slaugantys savo neišnešiotukus.

Istorija. 2012 m. gegužės 31 d. asociacijos ,,Padedu augti“iniciatyva Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų parke buvo pasodintas ąžuolas, kurį pavadinimome. Gyvybės medžiu Tai padėkos simbolis – Kauno klinikų medikams ir personalui už išgelbėtus ankstukus. Tai vilties medis – ant medžio šakų kabinami visų išgyvenusių naujagimių vardai. Tai tikėjimo ir rimties medis – naujagimių, kurių nepavyko išgelbėti, ant akmenėlių užrašyti vardai dedami po medeliu.

Renginio data: 2019 m. birželio 9 d. 12 val.

PASAULINĖ NEIŠNEŠIOTŲ NAUJAGIMIŲ DIENA

Lapkričio 17 d. minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Dar 2013 metais šiai dienai paminėti, Lietuvai pristatėme naują socialinę iniciatyvą – garsų šalies pastatą apšviesti purpurine – neišnešiotų naujagimių spalva, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotukus ir jų tėvelius. Taip mūsų miesto simbolis – Kauno Rotušė tapo ir pirmuoju garsiu pastatu šalyje, nušvitusiu ,,purpuru“. Ši tradicija tęsiame kasmet ir vis daugiau miestų palaiko šią iniciatyvą.

Nuo 2012 metų kasmet  organizuojame prasmingą renginį Kauno klinikose. Po jo mūsų organizacijos savanorės lanko visas neišnešiotukų šeimas palatose ir tradiciškai dovanoja vilnos pledus bei rėmėjų įsteigtas dovanas.

Renginio reikšmė: Europoje kasmet per anksti gimsta apie 500 tūkst. naujagimių, o visame pasaulyje net 15 mln. Siekiant palaikyti neišnešiotukų susilaukusias šeimas ir šviesti visuomenę apie priešlaikinio gimdymo grėsmes, kasmet garsiausi pasaulio pastatai apšviečiami purpurine spalva – neišnešioto naujagimio spalva ir rengiami įvairūs renginiai.

PAGALBA NEIŠGYVENUS NAUJAGIMIUI
Įkapėlių kurios pritaikytos patiems mažiausiems naujagimiams, neretai nesveriantiems nei 1000 g. siuvimas. Tokio laidojimo rūbelio prekyboje nėra.
Vaikelio atminimui išsaugoti vaikučio rankytės/pėdutės įspaudo rinkinio pirkimas ir dovanojimas šeimoms Kauno klinikose.

ŠEIMOS KAMBARIO ĮRENGIMAS

(Kauno klinikų Neonatologijos klinika).

Prisidėti galite Jums patogiausiu būdu:

✅ Pervedant tiesiogiai norimą paramos sumą:
Gavėjas: asociacija ,,Padedu augti“
Kodas: 303157604
Sąskaitos numeris: LT05 7044 0600 0798 8637
Banko kodas: 70440
Mokėjimo paskirtis: parama ,,X“ projektui
✅ Bendradarbiaujant su verslu – pasirašoma paramos sutartis ir tokiu būdu galima pasinaudoti pelno mokesčio lengvata.